Close

Zimné záhrady

Naša spoločnosť v súčasnosti disponuje dvomi vzorkami zimných záhrad, ktoré si zákazník môže obzrieť a vyskúšať priamo u nás. Jeden typ je montovaný do drevenej konštrukcie a druhý typ do hliníkovej konštrukcie. Je možné použiť dvojité sklo. Maximálna výška zasklenia je 2,7 m.


Zimné záhrady boli pôvodne predurčené na pestovanie exotických rastlín, no dnes sú už plnohodnotnou súčasťou domu. V dnešnej hektickej dobe dokážu svojim majiteľom priniesť pohladenie na duši v objatí prírody v ktoromkoľvek ročnom období.


Zimné záhrady skrývajú mnoho benefitov

Zimné záhrady sú vhodným prostredím pre pestovanie flóry. Môžu však slúžiť aj ako energetický systém na pasívne využívanie slnečnej energie. No pre nás najpríjemnejšou verziou je určite zväčšenie obytného priestoru. Môže rozšíriť jedáleň, halu, pracovňu, obývaciu izbu, ale môže byť aj telocvičňou či herňou pre deti. Ak má zimná záhrada slúžiť na viaceré účely, dá sa hravo rozdeliť deliacimi priečkami.


Konštrukcie zimných záhrad

Sú viaceré konštrukčné riešenia zimných záhrad, od zasklenia terasy po prístavbu k rodinnému domu. Zimné záhrady sa kotvia do betónového základu a ich tvar spolu s veľkosťou sa prispôsobujú celkovému vzhľadu obytného domu. Zimná záhrada sa dá tiež doplniť o rôzne nerezové prístrešky, ploty a zábradlia. Priestor zimnej záhrady ochraňuje návštevníkov pred vetrom, dažďom, snehom a prachom. Pri orientácii na juh alebo juhozápad dokáže lepšie eliminovať energetické straty a šetriť životné prostredie.


Zimná záhrada nepodlieha trendom

Pri investícii do kvalitnej konštrukcie môžete zvážiť žalúzie v rôznych druhoch. Konštrukcia a sklenené parcely vytvárajú bezpečie pre vnútorným priestor a zároveň sa ľahko udržiavajú. Svojim vzhľadom a teplotou sú obľúbeným miestom každej návštevy. Naša spoločnosť má s montážou zimných záhrad mnohoročné skúsenosti. Zimné záhrady z nášho portfólia si môžete pozrieť v galérii. Môžeme sa stretnúť osobne a porozprávať sa o vašej vysnívanej zimnej záhrade. Veríme, že spolu nájdeme riešenie.